پارسي نامه
مجله الکترونيکي اعضاي پارسي بلاگ
مطالب اين مجله توسط دبيران منتخب از بين وبلاگ نويسان پارسی بلاگ، برگزيده مي شود

  فتنه گري تازه فائزه هاشمي
آنچه که به فائزه هاشمي اينگونه اجازه مي دهد بر شخصيت بزرگ از جهان تشيع، مرجع عالي قدر و ولي فقيه، گستاخي کند، تربيت غيرديني و نگاه کينه توزانه اش به مباني انقلاب اسلامي و بنيانگذارش است که اگر آيت الله مي توانست و مي خواست مقابل اينگونه اقدامات دخترش را بگيرد امروز شاهد اين گونه لجن پراکني هاي او نبوديم.
  آغاز سير معنادار کاهش جمعيت،
با توجه به اينکه سير کاهشي تولدها زودتر از پيش‌بيني‌هاي جمعيت شناسان در ايران آغاز شده، کاهش نرخ جمعيت را با شيب‌ تندتري آغاز کرده‌ايم، يعني سرعت کاهش تعداد تولدها فراتر از تصور کارشناسان و سياست گزاران جمعيت کشور بود
  بهار سجده‌هاي ناب
آسمان در شام ميلاد تو نوري تازه يافت/قدسيان را محفل ادراک، شـوري تازه يافت/غرق نور معنويّت در سرابُستان وحي/همره جبريل ، پيغمبر حضوري تازه يافت/دست افشان عيسي مـريم که جاني نو گرفت/پايکوبان مـــوسي عمـران که طـوري تازه يافت/در شبستان به نور عشق آذين حسين(ع)/آسمان دين ز ميلاد تو هوري تازه يافت.
  مصباح الهدي
اي آسمان با چشم دل فضل و كرامت را ببين/ آمد حسين ابن علي(ع) شوق شهادت را ببين/ از مقدم او با صفا باغ ولايت را ببين/ در چهره ي شير خدا شوق و رضايت را ببين/در عرش از ميلاد او شادي فراوان گشته است/ بيت اميرالمومنين(ع) همچون گلستان گشته است/ذكر ملائك يك به يك آيات قران گشته است.
  فقر فرهنگي و ادبي گفتگوها
اخيرا يکي از آثار جمالزاده نويسنده برجسته معاصر را مطالعه مي کردم و از اشراف خارق العاده او بر ادبيات وارجاع مکرر ديالوگ شخصيت هاي قصه به اشعار بزرگان اين سرزمين در جاي جاي داستان به حيرت افتادم. اين را مقايسه کنيد با ديالوگ هاي سطحي و فاقد هر نوع هنر وفصاحت وبلاغت در فيلم هاي سينمايي وتلويزيوني امروز که حاکي از بي سوادي و نا آگاهي فيلم نامه نويسان ميدان دار وميدان داري افراد فاقد فکر وفرهنگ در فرهنگ وهنر کشور است.
By: ParsiBlog.com ® Team © 2003